Дитяче

Відділ дитячого служіння

Відповідальний за відділ — Голюк Володимир

e-mail:   vgoluk@ukr.net

З 10 по 13 липня Господь благословив команду церкви «Надія» провести дворовий табір для діток мікрорайону «Половки».

Табір мав морську тематику. Капітан та його екіпаж разом з дітьми знайшли справжнісіньку карту скарбів! проте вони дійшли висновку, що справжні скарби заховані у Слові Божому!

    

ДІти разом з сміливими моряками були атаковані грізними піратами, потрапили у жахливий шторм!
    
Говорили про те, що з такого полону, полону гріха у нашому житті, врятувати може лише капітан корабля «Спісіння» — Господь Ісус!
   
І, врешті, усі вирішили шукати не земних скарбів, а прямувати до Царства Небесного!
Наші дні були насичені спортом!
Прекрасними поробками!
Натхненними біблійними уроками!
Танцями та стрибанням на батуті!
Дякуємо брату Володимиру Голюку за змістовні та захоплюючі ігри на початку програми!
Дякуємо братам і сестрі з інших церков, які вклали серця у наших діток!
Молимось, щоб Господь благословив діток іти до Нього та за Ним, а також відвідувати дитячий клуб при нашій церкві!

З 9 по 12 січня в церкві «Надія» відбувся зимовий дитячий табір.

Служіння дітям на Полтавщині.

Вже багато років здійснюється служіння дітям на Полтавщині. До початку 21 століття це була переважно робота з дітьми в недільних школах та в таборах, але далеко не в усіх церквах. З кінця 90-х років в Україні і в Полтавській області почала здійснювати служіння місія «Товариство Євангелізації Дітей», яка поклала початок роботі з дітьми поза церквою. Тому служіння дітям в області активно почало поширюватися ще в одному напрямку. Паралельно набувало обертів і табірне служіння. Виникла потреба в координації роботи цих напрямків і в обєднанні їх лідерів. Для цього, з Божої милості та Його благословіння, в області був створений комітет дитячого служіння. Це був єдиний комітет в Україні. Перша зустріч команди відбулася в червні 2002 року. З тих пір, не зважаючи на різні випробування та труднощі, комітет працює вже 15 років. Його ціль: допомога церквам області в організації та розвитку дитячого служіння, підготовка та підтримка дитячих служителів для виконання Великого доручення Господа. З того часу служіння дітям почало розвиватися ще швидше і рухатися в нових напрямках. Почали утворюватися клуби «Майбутнє України», активнішим стало підліткове служіння, табірне, соціальне, спортивне, робота з дошкільнятами, служіння проекту «Сумка Самаритянина», «Авани» та Біблійного листування з дітьми. Лідери цих служінь тепер складають одну дружню команду, яка є благословінням для всієї області і навіть України. За прикладом Полтавщини такі комітети почали утворюватися з 2014 року і в інших областях. Комітет збирається 3-4 рази на рік, щоб скоординувати роботу різних напрямків, підвести підсумки, помолитися, спланувати та узгодити ці плани один з одним, підготувати і провести кожного року дві конференції та інші навчальні семінари для всіх, хто працює з дітьми в області. Таким чином служіння дітям в різних напрямках почало поширюватися і в церквах області. Також виникла потреба в координації всього дитячого служіння. Отже ми молилися і закликали кожну церкву, де є служіння дітям, обєднатися в одну команду, створити комітет та обрати відповідального за все дитяче служіння в церкві. Завдяки Господу в 35 церквах області тепер є ті, хто уболівають за служіння різних напрямків. Для таких лідерів комітет організовує регулярні зустрічі, де вони вчаться плануванню, стратегії, ставити цілі та досягати їх.

Сьогодні, дякуючи за все Богу, в області 40 недільних шкіл, де навчаються 840 дітей, з якими трудяться 180 вчителів, 25 клубів та гуртків,в яких охоплено 450 дітей. Всі разом ми проводимо на рік 50-60 таборів в яких перебувають до 3000 дітей. В 20 церквах проводиться робота з підлітками. На конференціях та різних навчальних семінарах ми охоплюємо кожного року 300-400 дитячих працівників, де вони отримують мотивацію та підбадьорення, проходять навчання , отримують програми та інші різні ресурси для ефективного служіння дітям. На деяких семінарах та тренінгах охоче проходять навчання люди навіть з церков інших обєднань. Благословіннями в служінні дітям на Полтавщині нам пропонують ділитися і на всеукраїнських зустрічах. З Божої ласки за рік в різних напрямках ми всі разом почали охоплювати Словом Божим до 40 тисяч дітей. За все слава Йому!!!

  Останньою визначною подією в служінні дітям Полтавщини стала конференція дитячих працівників області на тему «Реформуй своє служіння». Вона відбулася 25 березня в Полтавському Центрі Християнського Служіння.

Господь хоче, щоб ми були ефективними в служінні , а також тими інструментами, які Він міг би використати в справі спасіння дітей. І для цього Він має змінювати нас. Про ці зміни ми говорили з дитячими працівниками на осінній конференції «Змінюй себе – реформуй Україну»

А ще нам треба щось змінювати в служінні. Переглянути мотиви, цілі, напрямок, методи служіння. Можливо зламати якісь стереотипии, запровадити щось нове і бути готовими стати гнучкими, щоб змінити служіння на більш ефективне. Тим більше, що для цього у нас є всі можливості і ми живемо в особливий час свободи проповіді Євангелії. В той же час треба враховувати, що сьогодні діти живуть в дуже складному оточенні, і жорстокий світ все більше і більше заявляє про свої права на наших дітей, шкідливо впливаючи на них.

Тому на весняній конференції ми більше говорили про можливі зміни в служінні, про сильні та слабкі сторони, аналізуючи те, чого досягли і чого можна ще досягти. Цю тему чудово висвітлила Тетяна Сердюк, вчитель з великим досвідом, працівник місії «Еммануіл». Вона також піділилася тим, як можна розповідати Євенгелію з допомогою фарб. Дитячі служителі отримали також багато різних пропозицій, ідей і програм для служіння дітям. Була презентована табірна програма « До краю землі», декілька зразків уроків для викладання в школах в розрізі святкування 500 років Реформації, програма фестивалю та «Ярмарки можливостей». Цим поділився відповідальний за дитяче служіння в області Володимир Голюк. Подяка Господеві за декілька ідей, над якими працювала Рівненська команда і охоче надіслала нам свої матеріали. Також для всіх була представлена пасхальна програма для малюків та підлітків, презентацію якої зробили працівники місії ТЄД Ірина Тулінова та Ольга Литвин. Дитячий відділ ВСЦ ЕХБ благословив чудовою програмою для недільних шкіл, гуртків та клубів під назвою «5 реформаторів», до якої мають доступ працівники всіх областей. В піснях поклоніння нас вели підлітки з Кременчука, яких привіз сам пастор. Вони також показували сценки та були дуже активні. На конференції було багато різних ігор, приємних сюрпризів та призів. Всі учасники були достатньо змотивовані, підбадьорені, отримали багато практичної допомоги і з вдячним серцем після молитви, розїхалися по своїм районам, щоб далі ще більш ефективно служити дітям. Хай великі зміни відбудуться в наших серцях та в нашому служінні дітям! Хай нам в цьому допоможе Сам Бог!